30.09.2018

30.09.2018 – Ogłoszenia

…Wydarzenie niezwykle w dziejach Kościoła; Papież Franciszek odbywał w minionym tygodniu pielgrzymkę apostolską do byłego Związku Radzieckiego. Celem jego spotkań są wierni w krajach nadbałtyckich. To Litwa, Łotwa i Estonia. Módlmy się razem z Papieżem za lud żyjący daleko od Boga i uwikłany w pozostałościach systemu komunistycznego.

…Rozpoczynamy Miesiąc Różańcowy. Codziennie na Garibaldi nabożeństwo i  odmawianie Różańca. godz.19.00.  Bardzo serdecznie zachęcam do udziału. Ofiarujmy Matce Bożej nasz czas oraz niedogodności i przeciwności przyjazdu do kaplicy. Pięknie, gdy modlą się dzieci.

….Modlitwa różańcowa jest lekarstwem na wiele chorób i bolączek dzisiejszych czasów. Wiele rodzin modli się wspólnie cały rok wieczorem. Dołączmy do nich. Umiejmy znaleźć czas aby po kolacji usiąść razem – nie przed telewizorem, ale do modlitwy. Można zapalić świecę, przyciemnić światło w mieszkaniu, uklęknąć lub usiąść wygodnie i poświęcić czas na modlitwę.

…W najbliższą niedzielę pielgrzymujemy do Laghet. Porządek pielgrzymki: samochody zostawiamy na parkingu i od parkingu idziemy w procesji do ołtarza odmawiając Różaniec. Wyruszamy z procesją o godz. 10.30., natomiast od 10.00 możliwość spowiedzi. Po Mszy Św. usiądziemy w rodzinnym gronie aby dzielić wspólny posiłek. Poprosiłem o salę. Przyniesiemy z domu smaczne rzeczy. Przed salą będzie stał grill. Proszę aby ktoś zabrał z kościoła w VF. do Laghet. W przyszłą niedzielę nie ma Mszy w Col de VF. ani w Cannes.
dojazd: > Autostrada – Zjazd Nr.57(La Turbie >Laghet
                   współrzędne GPS;  N.43˚,78́88˝     E.7˚, 33́ 16˝

…Dziś święcimy pojazdy. U początku nowego roku szkolnego modlimy się o szczęśliwe dojazdy do szkoły i do pracy. Bóg zapłać za składkę, która będzie oddana naszym Misjonarzom. Mamy ich dwóch. W ubiegłym roku był Ks. Jakub (Ukraina), w te wakacje – Ks. Roman (Afryka Centralna). Ofiarujmy jednego centyma za jeden Km. przejechany jako podziękowanie Bogu i prośbę o dalszą bezpieczną  jazdę. Nasza składka umożliwi Misjonarzom nieść Dobrą Nowinę, dla nas zaś będzie udziałem w dziele  ewangelizacji świata.

…W najbliższą sobotę Państwo Marysia i Bogdan przysięgać będą przed Bogiem dozgonną miłość małżeńską. Módlmy się za nowe małżeństwo, za wszystkich małżonków oraz za narzeczonych.

…Katecheza. Po Mszy zapraszam dzieci do salki. Otrzymacie nowy numer „Promyczka”.

…Z  okazji rocznicy wyboru Papieża Polaka do kościoła St. Pierre d`Arene przyjedzie Biskup Białegostoku. Ks. Rudziński zaprasza Rodaków na Mszę papieską. Proponuje również przećwiczenie kilku pieśni polskich razem z ich organistą. Próba może być w jedną z sobót. Godzina do ustalenia.

…Ks. Biskup był przejazdem na Korsykę. Przez trzy dni zatrzymał się w Nicei.
Odprawił Mszę Św. w intencji Rodaków. Pozdrawia Parafian i podtrzymuje obietnicę, że przyjedzie do nas w maju. Z Ks. Bp. były dwie Siostry Zakonne oraz Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Irlandii. Pani Sabinie dziękuję, że pomogła przyjąć gości od strony kulinarnej.