28 maj

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 05.28

*. Młodej Parze; Justynie i Mateuszowi składamy najlepsze życzenia. Obejmujemy modlitwą również ich rodziców, krewnych i przyjaciół, którzy przyjechali z nimi.

*. Na tą samą uroczystość czekają Ewelina i Piotrek. Naszą modlitwą pomóżmy im dobrze przygotować się do Sakramentu Małżeństwa i nowego etapu życia.

*. Dziś nie ma Mszy w Monaco – Grand Prix – niemożliwy jest wjazd do miasta.

*. Przyszła niedziela (4.06) – Zesłanie Ducha Św. Episkopat Polski dokona odnowienia Aktu poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Połączymy się  Sanktuarium na Krzeptówkach – naszą „Polską Fafimą”.

*. Przyszła niedziela – Msza w Cannes (15.30)

*. Za dwa tygodnie (11.06) w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. Proszę was o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin .

*. 18 czerwca – Święto Bożego Ciała – przygotujemy ołtarz i wyjdziemy z procesją. Proszę rodziców, aby dzieci przygotowały się do procesji. Niech wezmą udział przez dzwoneczki i sypanie kwiatów.

*. O przygotowaniem ołtarza proszę rodziców tych dzieci, które w tym dniu będą miały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

*. W tym samym dniu (18 VI- za trzy tygodnie) –  Dzień Emigranta. Msza z Ks. Biskupem po południu w kościele Don Bosko. Możemy tej niedzieli być nawet dwa razy na Mszy Św. i dwa razy przyjąć Komunię Św. Nie będzie natomiast Mszy w Monaco.

*. Na Mszę z Ks. Biskupem wystąpimy z nasza flagą, przyniesiemy polski bochenek chleba. Ustalono, że po polsku będzie Pierwsze Czytania i wezwanie Modlitwy Wiernych (o powołania) oraz mamy prawo aby przy ołtarzu byli dwaj nasi ministranci.

*. Po Mszy, na podwórku Emigranci dzielą się przysmakami regionalnymi. Mam nadzieję, że nie zabraknie polskiej reprezentacji.

*. Grupa Różańcowa ma koperty na czerwiec. Modlimy się za Ojczyznę w kontekście arabskich emigrantów. Za pracę komputerową przy opracowaniu strony oraz intencji  na czerwiec dziękujemy Pani Izabeli.

*. Piknik – zaproszenie od Amicale des Polonais. Najbliższa niedziela. (4.05) godz. 11.00 – Colle sur Loup. Wstęp; 12 €, dzieci- 3€. Zapisy do 01.06 >>tel.04 07 21 92 90

*. W tym tygodniu; Pon.-Św. Urszuli Ledóchowskiej, Wt.Św. Jana Sankandra – patrona dobrej spowiedzi i  męczennika tajemnicy, Śr. – Nawiedzenia NMPanny, Czw. – Dzień Dziecka