24 maja 2020. Ogłoszenia Duszpasterskie. 7 Niedziela Wielkanocna

…Za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Św. Wypełnijmy ten czas modlitwą prosząc o Siedem Darów Ducha Św. Dołączmy to tych, którzy kontynuują Nowennę do Ducha Św. (rozpoczęli ją w piątek)

…Znaczenie naszych kościołów. Nie dajmy sobie wmówić, że msza oglądana przez telewizję wystarczy nam. Nie zadawalajmy się spotkaniem wirtualnym. Potrzeba nam realnego spotkania z P. Jezusem i z braćmi.

…Znaczenie rodziny katolickiej. Przeżywamy trudny czas dla naszej wiary. Kościoły są pozamykane. Nie ma katechezy tradycyjnej. Przystępowanie do spowiedzi jest utrudnione. Ale czy to znaczy, że mamy się poddać? Czy to znaczy, że nasza wiara ma osłabnąć? Czy pozwolimy sobie na to, że szatańskie siły będą górować w naszych sercach i naszych rodzinach? W tym kontekście nie zapominajmy o wartości i sile katolickiej rodziny.

… Rodzice to dla Was czas aby modlitwa poranna i wieczorna była codziennie, aby nie brakło modlitwy przed jedzeniem i aby panowała w Waszym domu atmosfera świąteczna w każdą niedzielę. (nawet z ubraniem odświętnej odzieży)

Święci tygodnia;

• Poniedziałek – Grzegorza – papieża
  • Wtorek – Filipa Neri – założył stowarzyszenie do opieki nad chorymi i ubogimi
  • Piątek – Urszuli Ledóchowskiej. Mieszkała z rodziną w Lipnicy k. Bochni
  • Sobota – Jana Sarkandra. Kapłan i męczennik. Kanonizował go Św. Jan Paweł II, (21.05.1995) gdy był w Ołomuńcu i Skoczowie

Modlitwa Św. Jana Pawła II, której nauczył go jego ojciec:
Duchu Święty, proszę Cię

1. o dar mądrości – do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
  2. o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
  3. o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
  4. o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
  5. o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać
  6. o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
  7. o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.