23 sierpnia 2020 – Parafia Polska w Nicei – Informacje duszpasterskie

…Msze Święte:

– Sobota 22.08. – kościół Św. Heleny 18.30
  Możemy dołączyć do Wspólnoty Parafialnej (Msza w języku francuskim). Razem ze scholą afrykańską bierzemy udział w uroczystości ku czci Świętej Heleny.
– Niedziela  23.08 – kościół Św. Heleny 12.00 (Msza w języku polskim)  – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej . Kalendarz Pierwszej Komunii w naszej parafii został mocno  zdezorganizowany przez fakt epidemii. Niektóre dzieci zdecydowały czekać na swoją uroczystość. Inne miały ja w Polsce, w Austrii. Jutro jest uroczystość komunijna Adasia
  i całej jego rodziny.

…Dzisiaj wieczorem po Mszy Św. możliwość Spowiedzi. Zapraszam rodzinę Adasia oraz tych Parafian, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pojednania.

…Mszę Świętą komunijną animuje od strony muzycznej pani Ania z Menton. Dziękujemy, że podjęła tego zadania, mimo niewygody przyjazdu pociągiem. Natomiast wiemy, że robi to całym sercem i wielkim talentem.

…Imieniny i Świeci tygodnia. poniedziałek; Św.Bartłomiej, środa; M.Bożej Częstchowskiej,
   sobota; męczeństwo Jana Chrzciciela

…Dla wszystkim Parafian–Rodaków…życzenia miłego tygodnia w promieniach Bożej Miłości, oraz wakacyjnego słoneczka.