23.09

…Dzisiaj Msza Święta w Monako. Godzina 15:30 Kościół jest zajęty zbierzemy się w salce na pierwszym piętrze.

…. W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 10:00 w Col de VF poświęcenie tornistrów i pojazdów.

…. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci na pierwszą katechezę po Mszy św.

…. Nasza ofiara przy okazji poświęcenia pojazdów będzie przekazana na potrzeby misjonarzy. Biskupi polscy proponują 1 gr za przejechany 1 km. U nas za szczęśliwie przejechany 1 km niech będzie 1 eurocent .Ta ofiara będzie naszym podziękowaniem i naszą prośbą o szczęśliwą jazdy samochodem.

… Za dwa tygodnie pielgrzymka do Matki Bożej w Laghet. Jak co roku będziemy prosić w tej pielgrzymce za nas samych, nasze rodziny na Emigracji i w Ojczyźnie.

….Zapraszamy Klub Motorowy jak co roku.

…. Katechizacja. Sprawa pierwsza – przypominam rodzicom aby nie zapomnieli zapisać dziecka na katechezę. Dziecko które miałoby braki wychowania religijnego jest okaleczone kulturalnie. Przecież rodzicom zależy aby ich dziecko było mądre i wszechstronnie wykształcone. Rodzice posyłają dziecko na balet, judo, piłkę nożną, i inne – byłoby wielką szkodą gdyby nie było czasu na formację religijną.

Druga sprawa; ustalenie dnia i godziny. Katecheza może odbywać się albo przy parafii francuskiej do której należycie, albo w naszej Wspólnocie Polskiej. Zachęcam, zapraszam i kładę to rodzicom na sumienie.
Jako termin katechezy, wielu rodzicom odpowiada niedziela po Mszy.

…. Zmiana godzin mszy świętych w kaplicy na Garibaldi od pierwszej soboty października i mszę o godzinie 18:00

…..Msza Św. o spokój duszy Rafała Gniewkowskiego – przyszła sobota – Garibaldi 19,30. Pewnie niewiele z nas go zna. Nie w głowie mu było chodzenie do kościoła. Przeleciał przez barierkę na Promenadzie i upadł na głowę. Módlmy się za Rodaków, którzy nie chodzą do kościoła.

…Informacja rodzinna – bardzo praktyczna. Noclegi i posiłki w Paryżu. Seminarium Polskie. Nocleg i śniadanie – 32 €.    Ks. Rektor GAWRON przyjmuje bardzo ciepło. Siostry dokładają wszelkich starań aby goście czuli się dobrze. Jest duże podwórko. Można zostawić bezpiecznie. samochód. Adres; 11, rue Jules Guesde. Od nas; pociągiem – Gare de Lyon, następnie Metro;  M12 i M14 (Issy les Moulineaux -końcowa stacja)

…Szukam okazji, abym mógł dojechać na Mszę do Monaco w tą niedzielę. Gdyby ktoś mógł mi pomóc – będę wdzięczny. Nie mam samochodu, pozostaje mi autobus.

… Ks. Biskup z Warszawy  będzie w przyszłym tygodniu przejazdem w naszej Parafii w Nicei. Zatrzyma się w moim mieszkaniu, natomiast gdyby ktoś z Rodaków chciał go zaprosić na posiłek, chętnie będę uczestniczył w wydatkach.