21. Października 2018

Ogłoszenia  – 21.10.2018

Dziś Msza święta w Monako

Dziś razem z Księdzem Arcybiskupem z Białegostoku modlimy się wspólnie. Godz.11:00 kościół w Saint Pierre d`Arène. Razem dziękujemy Bogu za odzyskanie niepodległości Polski (setna rocznica), za Świętego Jana Pawła (40 rocznica),  oraz za księdza Jerzego który zło dobrem zwyciężył (34 rocznica).

Dziękuję tym wszystkim, którzy dołożyli starań aby uroczystość wypadła dobrze. Przygotowali śpiewy, kwiaty, polskie stroje regionalne, podjęli czytania liturgiczne. Nie zapomnijmy też że to ksiądz Krzysztof Rudziński był motorem naszego spotkania … bardzo mu za to dziękujemy.

…Msza Św. w Col de Ville Franche –  bez zmian o godz. 10.00

….Natomiast nie ma katechezy dla dzieci w Col de Ville Franche. Po Mszy Świętej jedziemy na spotkanie z biskupem.

…Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Naszym zwyczajem modlić się będziemy na Wzgórzu Zamkowym przy kaplicy grobowej rodziny Lonval i Potockich.

…Grupa różańcowa ma swoje koperty z intencją modlitwy oraz wywiadem z Marią Simma na temat dusz w czyśćcu.

…Wielu naszych parafian wyjeżdża do Polski aby teraz stanąć przy grobach swoich bliskich. Łączymy się z wami w modlitwie i życzymy wam dobrej podróży.

… Krzysztof – lat 40 – szuka pracy. Mówi po włosku.