2017. 05. 21 – informacje duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 05. 21

*. Ze smutkiem informuję o pogrzebie.  Była to śmierć spowodowana niewydolnością   organizmu. Mówię o organizmie jakim jest nasza Polska Parafia na Wybrzeżu Lazurowym. (Nicea, Cannes, Monaco). Mówiąc o pogrzebie, dotykam projektu naszej parafialnej pielgrzymki do Matki Bożej w Lourdes. Nie udało się….bo nie było kandydatów na autokar.
Wiem że jesteście zabiegani ale pytam się czego im zabrakło, aby nie pojechać do Matki Bożej? Pieniędzy, czasu – chyba nie, bo to jest zawsze do rozwiązania. Zabrakło chęci… brak ofiarności. Wygrało lenistwo i wygodnictwo.

*. Musieliśmy odwołać autokar, gratuluję tym, którzy jada samochodami osobowymi.

*Pielgrzymka do Lourdes – nie ma  możliwości wyjazdu pociągiem bo w sobotę i niedziele remont trakcji kolejowej na trasie Marsylia-Nicea. Na spotkanie z Matką Bożą w Lourdes umówimy się innym razem.

*. Dziś – Msza w Monaco.

*. W przyszła niedzielę (z powodu Grand Prix) nie ma Mszy w Monaco.

*. Święto Wniebowstąpienia we Francji jest obchodzone we czwartek. W tym roku przypada na 25 maja. Natomiast w Polsce jest przeniesione  na niedziela 30 maja. My świętujemy tak jak w Polsce, czyli w przyszłą niedzielę. Tym bardziej że Parafia Francuska urządza we czwartek uroczystości I Komunii więc kościół w Col de Vf. będzie zajęty od godz. 10.30

*. Natomiast Ks. Ireneusz (Brach) zaproponował, że dla Rodaków może odprawić Msze na Col de Vf. o godz. 15.00. – jesteśmy mu wdzięczni za taką piękną propozycje. Nie skorzystamy z jego uprzejmości, bo proboszcz Polskiej Parafii nie wyjechał do Lourdes, wiec jest do dyspozycji i odprawi Msze.

*. Msza na Garibaldiw środę i czwartek  (ze Święta Wniebowstąpienia) oraz w sobotę wieczorem  o 19,30

*. Chcę wyrazić podziękowanie dla Małgosi i Karola. Przygotowali kolację na spotkanie dla księży odpowiedzialnych za poszczególne nacje Emigrantów. (To spotkanie było u mnie w miniony poniedziałek) Niezwykłością było to, że po południu zadzwonił Ks. Biskup, zapowiadając niespodziewanie swój przyjazd. Mimo tremy wszystko wypadło doskonale. Na drugi  dzień Ks. Biskup zadzwonił jeszcze raz, aby podziękować za wspaniałą polską kolację. Co było na kolacje??? >zapytajcie Gosi.

*. Justyna i Mateusz z Polski poprosili aby mogli mieć ślub w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Biskup z Nicei wyraził zgodę.
*. Dzień Matki. Piątek Pl. /niedziela Fr.

*. Jest praca dla kobiety lub mężczyzny przy sprzątaniu mieszkań lub willi, dla turystów. Praca jest w ekipie, transport zapewniony. Czas pracy nieregularny w zależności od rezerwacji. Elżbieta – 0781962863

 

 

 

 

Jedna odpowiedź na “2017. 05. 21 – informacje duszpasterskie

Komentarze są wyłączone.