Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 02.19

*. Dziś i w przyszłą niedzielę – Msza w Monaco (15.30)

*. Za tydzień – spotkanie rodzinne przed Wielkim Postem. Nazywać je Karnawałem byłoby przesadą, ma to być wieczorek na nasze skromne możliwości finansowe i lokalowe. Będzie on służył do tego aby Rodacy mogli się spotkać i spędzić miły wieczór. Ponadto w kosztach bardzo, bardzo przystępnych. Jak już wiecie – nie zawyżamy ceny lecz prosimy; przynieście coś ze sobą do konsumpcji. Organizatorom – Panu Markowi Nowińskiemu i jego ekipie dziękujemy za poświęcony czas i chętne podejmowanie przygotowania spotkania.
Sobota.25 Lutego. godz.19.30. Nicea.Parafia Św. Heleny. 142 av. de la Californie.
Wejście – symbolicznie 10 €. – przynosimy coś do zjedzenia i do wypicia.

*.Przypominamy, że nie wypada wyrzucać suchego chleba do kosza. Jest on darem Bożym. Niektórzy wynoszą go nad morze dla ryb, dla ptaków, niektórzy przywożą pod kościół, aby można go przekazać dla królików.

*. Następne przypomnienie (szczególnie dla nowoprzybyłych) – we Francji nie ma postu w piątek. Tak zarządzili biskupi. Jest tylko kilka dni w roku, kiedy obowiązuje post – wcześniej będę Was informował. W piątki można spokojnie jeść mięso, mieszkając we Francji. Gdyby ktoś zrobił wyrzeczenie aby zachować post w piętek, będzie miał specjalne Boże błogosławieństwo.

*. Kolejne przypomnienie – Msze Święte stałe i cotygodniowe – w Col de Villefranche i Garibaldi. Tylko wyjątkowo mogą być odwołane. Chcemy aby godzina również była ta sama, z tym że na Garibaldi jest brany pod uwagę sezon urlopowy i pozaurlopowy.

*. Mamy zaproszenie na Kiermasz Międzynarodowy do Monaco. Będą artykuły spożywcze(polska wędlina i polskie ciasto) jak również ubrania, buty, książki, zabawki. Zniżka 20% dla osoby, która ma blankiet zaproszenia. Data; 31 III i 1 IV.