2016.12.11 – Nicea – INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Trzecia Niedziela Adwentu

               2016.12.11 – Nicea – INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
                                                          Trzecia  Niedziela Adwentu

 

*. Spowiedź wytrwajmy (dla tych, którzy odprawili Spowiedź),  zmobilizujmy się (dla tych, którzy jeszcze nie byli do Spowiedzi), nie odkładajmy do Polski (dla tych, którzy sobie mówią, że wyspowiadają się w Polsce)

*. Jestem zawsze do Waszej dyspozycji. Niech nikt na Boże Narodzenie nie zostanie bez Sakramentu Pojednania.

*. Chcemy zorganizować wieczerzę wigilijną, rodzinne spotkanie. Myślimy o  tych, którzy są samotni. Nie chcemy, aby ktoś czuł się opuszczony w noc wigilijną, tę noc przyjścia Miłości Bożej na ziemię. Zorganizujemy to wspólnie. Proszę coś podpowiedzieć.

*. W atmosferze Bożego Narodzenia pomyślmy o innych; dzieciach polskich rodzin na Ukrainie czy Białorusi (pomożemy im zakupując świecę adwentową.) Zróbmy prezent w postaci ładnego kalendarza F/Pl. Może komuś z rodziny, a może znajomym, będzie to doskonała okazja aby potwierdzić dobre stosunki.

*. Skoro mowa o Świętach w Ojczyźnie, pozwólcie, że tym co będą wyjeżdżać podpowiem małą rzecz; …zawieźcie swojemu proboszczowi (a może też innemu księdzu, którego lubicie) butelkę dobrego wina jako wytworny upominek z Francji. Gdy to ma być do Mszy – to wino białe, może być słodkie. Jeżeli do posiłku – niech będzie czerwone, ale dobrej marki.

*. We wtorek (13 grudnia) – 35 rocznica  ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za jego ofiary.

*. Dziękujemy; za przyniesiony obiad dla księży z okazji Spowiedzi – Pani Sabina, za „dwie gwiazdy betlejemskie” – Państwo Nowińscy, za choinki do kościoła – P. Spicha. Za pomoc w zorganizowaniu obiadu dla księży i rodziny która przyjechała do naszej parafii z rekolekcjami – Katarzyna, Olga i Andrzej. Dzięki takiej pomocy możemy mówić, że rekolekcje były naszą wspólną sprawą.

*. Naszym Parafianom, którzy wyjeżdżają do Ojczyzny  na Święta, życzymy radosnego spotkania z najbliższymi i przyjaciółmi, przeżycia Tajemnicy Wcielenia w oprawie polskiej pięknej tradycji, oraz szczęśliwej podróży.