2014.12.21 (Czwarta Niedziela Adwentu)

*Rodakom, którzy wyjeżdżają na Święta do Ojczyzny życzymy radosnego spotkania z najbliższymi, głębokiego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia , oraz szczęśliwego powrotu do nas.

* Wyrazem naszej łączności z Braćmi i Siostrami, którzy wyjechali niech będzie świeca, którą zapalimy na stole w wigilię i podczas Świąt. Świeca to piękny symbol ciepła i światła. Chcielibyśmy aby ciepła miłości i jasności prawdy nigdy nie zabrakło w życiu. Ani dla nasz samych ani dla naszych bliskich. Wyrazem tego niech będzie świeca, którą w czasie Bożego Narodzenia zapalimy na naszym stole czy pod choinką. Świece jeszcze są.

*Parafianom, którzy nie wyjeżdżają na Święta a mieliby pozostać samotni proponujemy spotkanie przy opłatku z kolędami w Sali Św. Heleny

* Jest Ewangelia wigilijna na kartkach oraz opłatek. Są też teksty kolęd w formie harmonijki aby pośpiewać wspólnie.

* Przeżyliśmy spowiedź adwentową w naszej parafii. Postarajmy się by wytrwać jak najdłużej w łasce uświęcającej. Przypomnę, że jedynie grzech ciężki pozbawia możliwości przystąpienia do Komunii Św. Przypomnę też, że aby był grzech ciężki czyn musi być świadomy i dobrowolny. Złość tego czynu musiałaby być ogromnej wagi, bo P. Bóg za niego posłałby do piekła. Nie zaniedbujmy szansy przyjmowania Komunii Św. każdą niedzielę. Szatan będzie może podpowiadał; „nie idź do Komunii, bo zgrzeszyłeś” – nie słuchajmy go.

* Gdyby ktoś jeszcze nie był do spowiedzi na Święta – jestem zawsze do dyspozycji. Katolik nie może zostać bez Spowiedzi na Święta Bożego Narodzenia.

*Pasterkę urządzimy jak w minionym roku. Garibaldi; 21.3o czuwanie pół godziny, następnie Msza Pasterska.

* Sobota 27 grudzień – Msza na Garibaldi – godz. 18.00. Jest to Msza przeniesiona z niedzieli.

* Niedziela 28 grudnia – Msza w Monaco. No i oczywiście w Col de Villefranche.

* Na ulotkach mamy program na Święta Bożego Narodzenia. Znajdziecie go również w Internecie na naszej stronie parafialnej.

* Są koperty grupy Różańcowej na styczeń. Prosimy Matkę Bożą, aby była z nami każdego dnia Roku Pańskiego 2015.