19.07.2020 – Informacje duszpasterskie

…Ewangelia niedzielna. Przypowieść o pszenicy i chwaście uczy nas tolerancyjności.

Przykład daje nam gospodarz, który pozwala, żeby pszenica i kąkol współistniały razem. Jeżeli jesteśmy bożym ziarnem pszenicy, miejmy należyte odniesienie do zła kąkolu w dzisiejszym świecie. Decyzja należy do Gospodarza i Pana żniwa. Naszym zadaniem jest wnosić jak najwięcej dobra, o czym mówi przypowieść o zakwasie chlebowym i ziarnku gorczycy.

… Rodaków przepraszamy, że w Nicei nie ma aktualnie Mszy w języku polskim. Dołóżcie wysiłku, aby uczestniczyć we Mszy po francusku. Nie rezygnujcie z niej.  chociaż diabeł, o którym mówił P. Jezus, będzie zasiewał zło jak kąkol w Waszych umysłach.

…. La Salette – otwarta jest lista na pielgrzymko-wycieczkę. Niezwykle dogodne warunki ; podróż wygodnym autokarem, noclegi w dobrych hotelach, smaczne posiłki w restauracjach, zwiedzanie atrakcyjnych miejsc, wspaniała atmosfera wśród uczestników; całość 5 dni – 300 €

Data; 17-21 września. Kontakt; 0033 626 806 847