14. Października – ogłoszenia

…Dziś katecheza dla dzieci w Col de Ville France bezpośrednio po Mszy świętej
zapraszam dzieci i rodziców.

…Dla dzieci postaram się o ładne zeszyty do katechizacji (Może w Polsce).
Proszę się jednak zgłosić, abym znał liczbę.

…Dziś Msza święta w Cannes. Intencja; w dziesiątą rocznicę ślubu Sabiny i
Daniela

…Miesiąc październik – więc modlitwa różańcowa trwa. Spotykamy się codziennie w kaplicy na Garibaldi o 19:00. Z przykrością stwierdzam że nie mogę w tym roku pochwalić rodaków za obecność na różańcu. Rekordowo było jednego dnia 7 osób. Zwyczajnie jest nas troje albo pięcioro. Niech każdy z Was odpowie sobie na pytanie; czy naprawę nie można by było uczestniczyć w modlitwie na cześć Matki Bożej ?
…Najbliższy wtorek,16 października – dzień wyboru Polskiego Papieża. Mamy pomnik naszego Wielkiego Rodaka przed kościołem 00.Franciszkanów na Cimiez. Ojcowie zapraszają nas na Mszę z tej okazji. Wtorek – 18.30 – Msza.

Śpiewamy kilka pieśni po polsku (akompaniuje O. Marko – polskiego pochodzenia). Po Mszy idziemy pod pomnik Papieża. Zapalamy lampiony i śpiewamy pieśń.
…W najbliższy wtorek nie ma Różańca na Garibaldi. Pomodlimy się przy
pomniku Papieża.

…Przyszła niedziela godzina 11:00 kościół w Saint Pierre d`Arène. Przyjeżdża ksiądz Arcybiskup Wojda. Zaprasza abyśmy świętowali razem. Setna rocznica odzyskania Wolności przez Polskę, 40 rocznica wyboru Papieża i 34 rocznica ogłoszenia Błogosławionym księdza Popiełuszki.

Zachęcam abyśmy jak najliczniej wzięli udział w tej Mszy świętej jako Polacy. Jak dojechać do kościoła Saint Pierre d`Arène….. od Promenady wjechać w ulicę Gambeta po kilkuset metrach w prawo w ulicę rue de France, po kilkuset metrach Jesteśmy przy kościele w której jest po lewej stronie. (lub 52, rue de la Buffa)

…Jak się zorganizujemy? Nie odwołuję Mszy w Col de Ville France o godzinie 10:00, natomiast będzie ona skromniejsza od strony liturgicznej.

Będzie tylko jedno czytanie i nie będzie śpiewów

Parafia francuska zaprasza nas na obiad z ks. Arcybiskupem. Należy telefonicznie potwierdzić swoją obecność. Podaję numer telefonu.  Ks. Krzysztof; 06 10 47 03 45  [email protected]   Obiad gratisowy – skorzystajmy z zaproszenia.