07 Października. 2018

.. Nasza wspólnota Polska pielgrzymką melduję się u Matki Bożej w Laghet. Ja wam dziękuję za podjęcie trudu pielgrzymowania.
…. Dziękujemy tym wszystkim którzy dołożyli starań aby nasza pielgrzymka wypadła dobrze.
…. Podziękowanie dla pani Ani która przyjechała z Menton aby nam pomóc gitarą i  śpiewem wielbić Matkę Bożą.
… Dziękujemy siostrom zakonnym, które nas tu przyjmują.
…. Dziękujemy tym wszystkim którzy tak chętnie włączyli się w liturgię mszalną i procesję różańcową..
… Dziękujemy tym wszystkim którzy włączyli się w nasze spotkanie i dołożyli starań od strony technicznej. Tu myślę o kolumnie, projektorze…
Dziękujemy Panu Mirosławowi który zapewnia nam nastrój rodzinny i radosny swoją muzyką podczas posiłku w dużej sali.

… Za możliwość użycia grilla Dziękujemy panu Zbyszkowi i panu Bogdanowi Targ który zadbał żeby był grill i jeszcze węgiel.
…Dziękujemy grupie motocyklistów pod dowództwem P. Romana, którzy swoją obecnością podkreślili.

…Jest z nami P. Andrzej – nasz szef od zakrystii. Wrócił z Polski dwa dni temu. Nie jest jeszcze całkiem zdrowy, dlatego modlimy się szczególnie za niego, bo jeszcze ma rocznicę ślubu.

… Mamy zaproszenie na zwielokrotnione święto. 21 października. Mianowicie w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 40 rocznica wyboru
Kardynała Wojtyły na papieża i  34 rocznica męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki
…. Z tej okazji parafia francuska z księdzem Krzysztofem Rudzińskim zaprasza nas na Mszę  z Arcybiskupem Białegostoku na godzinę 11:00.
… Jest piękna propozycja aby Polacy zaprezentowali się przez śpiew. Należałoby się spotkać na próbę. Organista to stawia nam wybór daty

… Przy okazji poświęcenie samochodów zebraliśmy składkę przeznaczoną dla misjonarzy. Wykazaliście bardzo wielką ofiarność. Gratuluje.
Ta składka przekracza kilkakrotnie zwyczajną tacę niedzielną. Wynosiła prawie 700€. Mamy dwóch misjonarzy którzy przeszli przez naszą parafię. Ksiądz Jakub pracuje na Ukrainie i prowadzi dom dziecka. Ksiądz Marek przygotowuje się na wyjazd do Afryki Centralnej. Pozostaje przez rok w parafii na północy Francji. Gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć MISJE – nie jest to zabronione.

… Październik to miesiąc różańcowy. Codziennie w kaplicy na Garibaldi odmawiamy różaniec.
Z obecnością naszych Rodaków jest bardzo kiepsko. Średnio są trzy osoby. Wyjątkowo zdarzyło się że były cztery. Zdarzyło się też że ksiądz odmawiał różaniec sam. U Miejmy Matce Bożej złożyć naszą ofiarę z czasu, przeciwności i niedogodności dojazdu. Maryja zasługuje na to. Przypominam, zachęcam i proszę.