01.03. Wielki Post – popiół znak pokuty i nawrócenia

…Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jego symbolem jest popiół, który przyjmowany  na nasze głowy. Niech on nam przypomina, aby w tym czasie było więcej; modlitwy, umartwienia i dobrych uczynków.

… Droga Krzyżowa to wyraz łączności z P. Jezusem, który dla nas podjął krzyż i cierpienie. Wysiłku wymaga, aby przyjechać na Drogę Krzyżową. Wiem, że zmęczenie
może być realną przeszkodą. Sprawą gorsza od zmęczenia jest lenistwo. Przyzwyczailiśmy się żyć wygodnie. Potrzeba więcej ofiarności w naszym życiu. Przykro – w ostatni piątek nie było ani jednej osoby, tylko sam ksiądz.
Stawiam sobie pytanie; czy jest Wam potrzebny ksiądz ?

… W przyszłym tygodniu; Droga Krzyżowa – piątek – 19.00 – kościół Św. Teresy.       (pół godziny wcześniej Msza w języku francuskim). Msze Św. i nałożenie popiołu; Sobota – Św. Teresy (Magnan) – 18.00.   Niedziela; Col de Villefranche – 10.00. Cannes – 15.30. Na każdej Mszy – nałożenie popiołu, znaku pokuty i nawrócenia.

…Dla uzyskanie łask od Pana Boga, oraz dla wyzwolenia z naszych słabości, dołóżmy wszelkich starań aby uczestniczyć w rekolekcjach. Tematem  będzie Całun Turyński, który przedstawi prawdziwe oblicze P. Jezusa. Bądźmy świadomi, że diabeł będzie robił wszystko, aby nam przeszkodzić. Nie wolno nam iść za jego podszeptami. Prelekcje prowadzić będzie pani Anna Krogulska, która ma doktorat w tej dziedzinie. Możemy łatwo odszukać w Internecie.

…Data rekolekcji; piątek, sobota, niedziela (13-15 marca). na sobotę zaproszeni są kapłani do Spowiedzi. Nie pozwólmy się dać skusić szatanowi, który będzie chciał odwieść od udziału w rekolekcjach.

Nasze sprawy rodzinne.
…Jest do wzięcia ładny stół do jadalni (140 / 180) oraz cztery krzeska bardzo solidne.

Refleksologia. ”Zdrowie przez stopy”.  Dzięki niej możemy znacznie poprawić jakość naszego życia, łagodząc różnego rodzaju dolegliwości takie jak: stres, nerwowość, zmęczenie, depresja, zaburzenia snu, migreny, bóle stawów i mięśni, zaburzenia trawienne, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, alergie oraz wiele innych
.…Do swojego gabinetu zaprasza Bogna Flisikowska. tel; 07 78 17 79 22. Nicea, 9 av. Mirabeau.

…Kiermasz charytatywny Siostry Marii. Niedrogo będzie można nabyć ubrania, buty, zabawki, książki…Monaco. 6 marca godz. 12 do 18 i 7 marca godz. 10 do 18. Zaprasza pan Kulikowski z panią Huguette Deflassieux.