Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19.05.2019

…Mam wrażenie że nasi parafianie sugerują małą zmianę w kościele w Col de Villefranche. Chyba trzeba będzie przestawić ołtarz i odprawić Mszę przy drzwiach wejściowych.Chcę spełnić Wasze sugestie, a są one bardzo wyraźne, bo;
1. Lubicie siadać przy drzwiach – więc ksiądz do was tam przyjedzie.
2. Z przodu jest wiele pustych ławek, które nikomu nie służą (możemy je ustawić przy drzwiach)
3. Mamy do wykorzystania sporo pustej przestrzeni za ażurową ścianą.  Najczęściej służy ona tym którzy się spóźniają, oraz dzieciom którym rodzice dają całkowitą swobodę. Dzieci czują się jak na placu zabaw albo jak na boisku sportowym.
Może się zdarzyć że Rodzice zapomnieli dziecku powiedzieć, że kościół to jest dom Boży gdzie należy się odpowiednio zachować albo sami rodzice nie czują atmosfery kościoła i Mszy świętej.
Cieszymy się gdy dzieci są z nami. Lubimy gdy dzieci wytwarzają atmosferę rodzinną swoim szczebiotaniem czy podglądaniem księdza przy ołtarzu. Natomiast gdy dziecko płacze, krzyczy, hałasuje a rodzice to ignorują to w imieniu nas wszystkich proszę rodziców.; róbcie coś aby można było się pomodlić spokojnie.
Co zrobić? ….Usiąść z dzieckiem z przodu. Dziecko ma szansę zainteresować się tym co się dzieje przy ołtarzy przy ambonce.
 Mówiono mi; „za wielkie są te wymagania, nie będziemy do księdza chodzić na Mszę ”
…. Jeżeli na polskiej Mszy wymagania są wygórowane, to proszę iść na Mszę Świętą po francusku. Wcześniej jednak nakładam na Was obowiązek;  odczytać (z internetu) Ewangelię niedzielną , oba Czytania mszalne i Psalm.…Nie jest konieczna Msza Święta po polsku może być po francusku natomiast Msza opuszczona z lenistwa –  to grzech ciężki, trzeba się z niego wyspowiadać ponadto mówiąc ile razy to nastąpiło.
….Litania do Matki Bożej jest naszym przygotowaniem do Mszy Św. w miesiącu maju. Zaczynamy ją 10 min. przed Mszą. Zostawiamy pogaduszki, aby przez Maryję chwalić Pana Boga, wchodzimy do kościoła zaraz gdy tylko zadzwonią dzwony.
…w  w przyszłą niedzielę – Pierwsza Komunia Święta. Pana Jezusa przyjmuje Erica. Módlmy się w jej intencji,  za jej rodziców i całą rodzinę, oraz wszystkie dzieci pierwszo-komunijne
…. w przyszłą niedzielę nie ma Mszy Świętej w Monako – wyścigi Formuły numer 1
… Dziś po mszy świętej katecheza –  Mówimy o Komunii Świętej. Zapraszam dzieciaczki jak również rodziców.
… Pielgrzymka do Lourdes. Zachęcam. Skorzystajmy teraz, bo gdy wrócimy do Polski, będzie wiele dalej. Doskonała okazja aby mieszkając na Wybrzeżu Lazurowym wybrać się do Sanktuarium Maryjnego, poprosić Matkę Bożą o łaski. Ona czeka na nas. Umiemy pokonać trudności które czasem piętrzą się przed nami. Przeznaczmy na to weekend Wniebowstąpienia.  4 dni począwszy od 29 maja.
…Sam jadę aby pokłonić się Matce Bożej. Zachęcam innych. Już dziś z racji pielgrzymki odwołuje Mszę Świętą na Garibaldi wieczorem 1 czerwca
…Mam przygotowane koperty (ze znaczkami i adresami do Polski) aby dokonać wpisu w parafiach Bierzmowania. Natomiast nie mogę się dogadać z bierzmowanymi ani ich rodzicami. Na moją prośbę odpowiedziały trzy osoby. Moi młodzi przyjaciele z Bierzmowania – (Ola, Nina, Wiktoria, Kornel) – chce Wam powiedzieć, że za parę lat to nie ja będę się żenił czy wychodził za mąż …tylko Wy. Wam będzie potrzebny dokument Bierzmowania, a nie mnie. Chcę Was obudzić , bo to przecież Wasz interes i Waszych rodziców. Dobrze, że to teraz usłyszą. Jeżeli natomiast ich nie m w kościele – to już sobie sami dali świadectwo. Gratuluję Danielowi, Patrycji i Kacprowi. Daję dokument. Koperta jest nawet ze znaczkiem do Polski. Wystarczy ją tylko wrzucić do skrzynki poczt.
…Pan Bóg zabrał ks. Mikołaja. (Kameruńczyk) Przez wiele lat posługiwał w kościele Św. Heleny. Znali go również Polacy. Chętnie przychodził do nas na wieczorki i spotkania. Polecajmy jego duszę Bogu.