Informacje duszpasterskie na niedzielę 27 stycznia 2019

Utworzone: sobota, 26 styczeń 2019. Wpis w kategorii Bez kategorii. Dodaj do zakładek odnośnik bezpośredni.

…Gościmy góralski zespół PROMYCZKI DOBRA. Przywieźli z sobą kolędy, młodzieńczą radość i taniec.  Dziękujemy za to młodzieży i organizatorom; panu Maćkowi i Ks. Andrzejowi oraz innym, którzy mają swój wkład we wspaniałe funkcjonowanie PROMYCZKÓW. Ksiądz Andrzej Mulka jest twórcą Zespołu i jego kierownikiem już od 28 lat. Poprowadził go na cały świat. Występy były w Stanach, Anglii, Francji, Niemczech
…Promyczki występowały kilka razy u Papieża. Mamy zaszczyt, że PROMYCZKI przyjechały również do Nicei. Księdzu Andrzejowi bardzo za to dziękujemy. Doceniamy również ich wysiłek. Podjęli trud podróży aby po dwóch dniach występów wracać do Polski.
…Dziękuję naszym Parafianom, którzy doceniają wysiłek PROMYCZKÓW. Dziękuję rodzinom, które przyjmują dzieci na nocleg. Dziękuję paniom, które przygotowują obiad. Dziękuję tym, którzy przez ofiarę w kopertach wyrażają swoje serce. Bóg zapłać za składkę na Mszy, którą przekażemy PROMYCZKOM, aby zrekompensować ich wydatki związane z przyjazdem do nas. …. Podziękowanie składam wszystkim którzy przyczynili się aby pobyt PROMYCZKÓW był dla nich u nas jak najlepszy.

Dziękuję rodzinom które przyjęły dzieci na noc i ugościły je.

…. panie które przygotowywały obiady pani Ćwikła, Ewelinka,  Gosia z Karolem

… paniom które przygotowały salę na wieczorek kolędowy; Basia, Sabina, Wanda

W naszej rodzinie parafialnej honorowo pełni funkcję kościelnego. Przyjeżdża zawsze pierwszy żeby otworzyć a zimą zagrzać kościół.
Przygotowuje ołtarz i naczynia liturgiczne książki do mszy świętej. Rzutnik i ekran….to jest cały Pan Andrzej Stachna.Pan Andrzej wyręcza nas ponadto w sprzątaniu kościoła.
Wielkiego sprzątania nie robimy zbyt często, ale każdy woli dać kilka euro zamiast przyjeżdżać do sprzątania. W przyszłą niedzielę okażemy naszą wdzięczność Panu Andrzejowi.Wyrazem tego będzie taca którą mu ofiarujemy. Niech nasze podziękowanie będzie konkretne i rzetelne. Niech każdy sobie przeliczy ile by to kosztowało gdyby się zwolnił z pracy i przyjechał do sprzątania kościoła. Niech waszą hojność Pan Bóg pobłogosławi.

… Przyszła sobota to 2 lutego święto Matki Bożej gromnicznej.

Postaram się dla was oświecę które poświęcone zapalimy w czasie mszy świętej a potem zabierzemy je do dom. Niech Matka Boża będzie z nami w symbolu tej świecy która odpędza złe duchy.

Kwiecień 2019
« Mar