Informacje Duszpasterskie na niedzielę – 2019. 03. 10

Utworzone: sobota, 9 marzec 2019. Wpis w kategorii Ogłoszenia. Dodaj do zakładek odnośnik bezpośredni.


… Droga Krzyżowa  – każdy piątek Wielkiego Postu – Garibaldi – godz. 19.00. Pół godziny wcześniej – Msza recytowana. Ładnie udała się pierwsza Droga Krzyżowa.
Była nas spora garstka. Z wielkim wyczuciem lektorzy czytali teksty. W modlitwie pomaga przyciemnione światło.  Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

…Umartwienie i Pokuta Wielkopostna.  O. ADAM SZUSTAK zapowiedział; „Za grzechy moje i grzechy Kościoła, którego jestem częścią,  wyruszam wiosną w samotną pieszą pielgrzymkę z Łodzi do Jerozolimy”. Niech decyzja wielkiego kaznodziei-egzorcysty będzie zachęta dla nas do podjęcia pokuty wielkopostnej.

…Nasze postanowienia wielkopostne niech nie będą faryzejskie. Tak było u nich. „Korban” to była ofiara na rzecz świątyni. Jednocześnie zwalniała ona z opieki nad starymi rodzicami. Nieuczciwy wybieg. >>postanowiłam nie jeść kolacji w Wielkim Poście. Natomiast do kościoła chodzę rzadko, bo uważam, że nie jest to mój obowiązek”.  

…Katecheza po Mszy Św. Dziś o kuszeniu. Jest filmik i serduszko do nanoszenia swoich dobrych uczynków.

…Rodziców, którzy czekają na swoje pociechy gdy trwa katecheza – zapraszamy, aby weszli do nas na lekcję, albo weszli do sali obok, gdzie mogą usiąść przy kawie. (tę drugą opcje musimy zorganizować i dopracować)

…Promyczek. W ostatnim numerze mamy wstążkę Drogi Krzyżowej dla dzieci. Forma bardzo pomocna dla rodziców. Dam przykład. Stacja IV – P.Jezus spotyka Matkę; (autor zwraca się do dziecka) „Przytul swoją mamę i tatę, okazując im w ten sposób swoją miłość. Jeżeli im sprawiłeś ostatnio przykrość, to dobry moment na przeprosiny”. Proszę też rodziców aby zainteresowali się Promyczkiem, wspólnie z dzieckiem przeglądnęli, przeczytali, rozwiązali krzyżówkę, pokolorowali….

… Sejm przyjął projekt ustawy (22. 02. 2019) ustanawiającej Święto Chrztu Polski. Będzie się ono odbywać co roku 14 kwietnia. Aby podkreślić; doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”. Dzień 14 kwietnia ma stać się okazją do zadumy i refleksji nad odpowiedzialności za naszą przyszłość. Większość historyków przyjmuje, że chrzest Mieszka I będący jednocześnie symbolicznym chrztem Polski odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r.

….Bierzmowanie – Lista otwarta. Mówmy to innym, zachęcajmy. Nie ma się czego bać – nie będzie 1500 pytań.  

>>>Jest lodówka do odebrania. W pełni sprawna. Wysoka, z zamrażalnikiem. Ofiarodawca prosi aby ją zabrać przed 14 marca.

Dodaj komentarz do ogłoszenia

Komentarze
Brak komentarzy. Dodaj pierwszy wpis używając poniższego formularza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Archiwum ogłoszeń

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Proboszcz Parafii w Nicei

Ks. Bronisław Rosiek

Miejsce zamieszkania Proboszcza:
142 Avenue de la Californie
06200 Nice, France

Tel./Fax: 04 97 07 12 29
Tel. kom. PL: 0048 146 907 120
Tel. kom. FR: 06 26 80 68 47

Więcej

Niedzielne Msze Święte

Nicea

W Nicei niedzielna Msza Święta odbywa się, co tydzień w dwóch miejscach:

  • Col de Villefranche: niedziela, 10:00
  • Place Garibaldi: sobota, 18:00

Kościół Polski Nicea, zdjęcia, mapa dojazdu

Cannes

W Cannes Polska Masza Święta odbywa się w pierwszą i drugą niedzielę miesiąca:

  • Eglise Sacre-Coeur: 15:30

Kościół Polski Cannes, zdjęcia, mapa dojazdu

Monaco

W Monaco Polska Msza Święta odbywa się w trzecią i czwartą niedzielę miesiąca

  • Eglise Sainte Devote: 15:30

Kościół Polski Monaco, zdjęcia, mapa dojazdu