Informacje Duszpasterskie na niedzielę – 2019. 03. 10

Utworzone: sobota, 9 marzec 2019. Wpis w kategorii Ogłoszenia. Dodaj do zakładek odnośnik bezpośredni.

… Droga Krzyżowa  – każdy piątek Wielkiego Postu – Garibaldi – godz. 19.00. Pół godziny wcześniej – Msza recytowana. Ładnie udała się pierwsza Droga Krzyżowa.
Była nas spora garstka. Z wielkim wyczuciem lektorzy czytali teksty. W modlitwie pomaga przyciemnione światło.  Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

…Umartwienie i Pokuta Wielkopostna.  O. ADAM SZUSTAK zapowiedział; „Za grzechy moje i grzechy Kościoła, którego jestem częścią,  wyruszam wiosną w samotną pieszą pielgrzymkę z Łodzi do Jerozolimy”. Niech decyzja wielkiego kaznodziei-egzorcysty będzie zachęta dla nas do podjęcia pokuty wielkopostnej.

…Nasze postanowienia wielkopostne niech nie będą faryzejskie. Tak było u nich. „Korban” to była ofiara na rzecz świątyni. Jednocześnie zwalniała ona z opieki nad starymi rodzicami. Nieuczciwy wybieg. >>postanowiłam nie jeść kolacji w Wielkim Poście. Natomiast do kościoła chodzę rzadko, bo uważam, że nie jest to mój obowiązek”.

…Katecheza po Mszy Św. Dziś o kuszeniu. Jest filmik i serduszko do nanoszenia swoich dobrych uczynków.

…Rodziców, którzy czekają na swoje pociechy gdy trwa katecheza – zapraszamy, aby weszli do nas na lekcję, albo weszli do sali obok, gdzie mogą usiąść przy kawie. (tę drugą opcje musimy zorganizować i dopracować)

…Promyczek. W ostatnim numerze mamy wstążkę Drogi Krzyżowej dla dzieci. Forma bardzo pomocna dla rodziców. Dam przykład. Stacja IV – P.Jezus spotyka Matkę; (autor zwraca się do dziecka) „Przytul swoją mamę i tatę, okazując im w ten sposób swoją miłość. Jeżeli im sprawiłeś ostatnio przykrość, to dobry moment na przeprosiny”. Proszę też rodziców aby zainteresowali się Promyczkiem, wspólnie z dzieckiem przeglądnęli, przeczytali, rozwiązali krzyżówkę, pokolorowali….

… Sejm przyjął projekt ustawy (22. 02. 2019) ustanawiającej Święto Chrztu Polski. Będzie się ono odbywać co roku 14 kwietnia. Aby podkreślić; doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”. Dzień 14 kwietnia ma stać się okazją do zadumy i refleksji nad odpowiedzialności za naszą przyszłość. Większość historyków przyjmuje, że chrzest Mieszka I będący jednocześnie symbolicznym chrztem Polski odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r.

….Bierzmowanie – Lista otwarta. Mówmy to innym, zachęcajmy. Nie ma się czego bać – nie będzie 1500 pytań.

>>>Jest lodówka do odebrania. W pełni sprawna. Wysoka, z zamrażalnikiem. Ofiarodawca prosi aby ją zabrać przed 14 marca.