Informacje duszpasterskie na niedzielę 20 stycznia 2019

Utworzone: sobota, 19 styczeń 2019. Wpis w kategorii Bez kategorii. Dodaj do zakładek odnośnik bezpośredni.

…Góralski zespół dziecięcy przyjeżdża do naszej parafii w Nicei. Urządzamy wieczorek.  Razem z nimi będziemy śpiewać piękne polskie kolędy. Przewidziany jest też program patriotyczny. Data – przyszła sobota. (26 Stycznia). Sala przy parafii Św. Heleny godz. 19.30 Dzieci przywożą do nas autentyczną radość, piosenkę, muzykę. Nie zabraknie też animacji dla dzieci i dorosłych.

… Ksiądz Andrzej i zespół poświęcają nam czas oraz trudy długiej podróży. Zostaną u nas tylko dwa dni. Ponadto Ks. Andrzej chce nas poczęstować plackiem i chlebem z domowego pieca. Miałby też możliwość przywieść swojską kiełbasę.

…. Ich trud i poświęcenie postaramy się nagrodzić naszym serdecznym przyjęciem. Hojnie otworzymy portfel –Pan Bóg hojnie nam wynagrodzi. Nie bójmy się otworzyć serca, aby podzielić się z innymi, nawet gdy sami nie mamy za dużo.
Bóg wynagrodzi w takiej czy innej formie. Pamiętajmy, że Pan w swojej hojności nie pozwoli się prześcignąć

…Program; Sobota wieczorem; Promyczki będą na Mszy na Garibaldi. Następnie zapraszają nas na WIECZÓR KOLĘD. Parafia Św. Heleny godz. 19.30 Niedziela; Msze Święte razem z Promyczkami; Col de Vf (10.00) i Monaco (15.30).
Ostatnim razem przyjęliście dzieci bardzo dobrze. Postarajmy się powtórzyć. Proszę o;

– jeden nocleg dla dzieci w rodzinach

– śniadanie, kolację i jedzenie na drogę

– koperty przez które tłumaczy się nasza wdzięczność.
– proszę mi pomóc zorganizować dwa obiady. Jeden w sobotę (po przyjeździe), drugi w
  niedzielę po Mszy. Ten drugi mógłby być z rodzinami, u których dzieci spały.
Aby zrekompensować ich przyjazd ofiarujemy i składkę niedzielną oraz wolne datki po występie w sobotę wieczorem. Liczę na waszą hojność.

…Propozycja daty I Komunii Św. – ostatnia niedziela miesiąca maja. (26) lub na pielgrzymce u Matki Bożej w Lourdes (29 maja – 1 czerwca). Mamy czas aby się zorganizować nawet na  samolot.

…Katecheza. Zapraszam dzieci i rodziców bezpośrednio po Mszy

…Poniedziałek 21.01. Wieczór Ekumeniczny …spotkanie; książęcy cyrk w Monaco. Modlitwa połączona ze spektaklem. Do mojego samochodu mogę zabrać dwie osoby.

…Państwu; Teresie i Zbyszkowi Rusakom dziękujemy za grilla, którego ofiarują dla naszej Parafii. Panu Bogdanowi Targ – za jego transport.

…W kościele Św. Heleny w każdy piątek wieczorem –  Adoracja Najśw. Sakramentu. Organizują; nowy proboszcz oraz młodzież. Zapraszają od  godz.19 do 21.

Amical des Polonais zaprasza na BAL KARNAWAŁOWY. 2 luty. Lou Castele. Wstęp 65/55/25€

Sierpień 2019
« Cze

Witryna Parafialna jest "na wakacjach". Następna aktualizacja po zakończeniu sezonu urlopowego.

W czasie wakacji nie ma Mszy Świętej w Cannes ani w Monako