Informacje duszpasterskie na niedzielę 13 stycznia 2019

…Msze Święte; Sobota; Garibaldi -18.00. Niedziela 13.01; Col de Vf. – 10.00 Cannes – 15.30

…Organizujemy Wieczór Kolęd. Ostatnia sobota stycznia. Duża sala przy parafii Św. Heleny (av. Californie). Cieszymy się bo przyjadą na to PROMYCZKI DOBRA z Ks. Andrzejem Mulką. Postaramy się aby ich przyjąć tak dobrze jak ostatnim razem.
Dołóżmy starań a będziemy mieli piękny Wieczór Kolęd.
Będę prosił aby dzieci zabrać do rodzin.

… Jak co roku, organizowany jest Tydzień Ekumeniczny. Przypada on w przyszłym tygodniu. Zaczyna się w piątek. Jego temat brzmi; „Sprawiedliwość i pokój na wspólnej drodze ” .  Otrzymaliśmy zaproszenie aby uczestniczyć. Odbędzie się w książęcym cyrku w Monaco przy udziale wysokich osobistości kościelnych i świeckich. Modlitwy będą przeplatane występami artystów cyrkowych.
Data i godzina nie jest znana, gdyż mimo

…Firma sprzątająca potrzebuje pracownika. Wymagane dokumenty;  carte vitale,
konto bankowe, kopia dowodu tożsamości, życiorys, minimum języka fr., dobrze widziane prawo jazdy kat. B . Stawka godzinowa 10,60 – brutto. Praca; Nicea, Antibes, Mentona. tel. 0 660 171 216.

… Dla nas, którzy mieszkamy na emigracji, bardzo ważny jest każdy kontakt z Ojczyzną. Serce tam ciągnie. Chcemy się spotkać z rodziną. Często jedziemy do Częstochowy albo innych miejsc pielgrzymkowych. Wielu przed wyjazdem robi sobie plany; pojadę do Matki Bożej, pójdę na pielgrzymkę. Chcę Wam podać link na którym znajdziecie Sanktuaria w Polsce. Warto na niego zerknąć, aby odnaleźć swoje pobliskie Sanktuarium.   www.wydawnictwojut.pl

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dn. 22-27 stycznia. Tematem spotkania wyznaczonym przez papieża, są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).
Do Panamy jedzie z Polski 3500 pielgrzymów, w tym 12 biskupów. Przybędą lotami czarterowymi prosto z Warszawy. Popłyną również dwa jachty ramach Rejsu Niepodległości.; „Dar Młodzieży” i „Dunajec”.  Inna ciekawostka: Monstrancja na Dni Młodzieży w panamie jest oryginalna, Jest nią figura Matki Bożej, która trzyma w dłoniach tzw. repozytorium, w którym umieszczony zostanie Najświętszy Sakrament. Figura wykonana jest z przetopionych wielu z tysięcy łusek od pocisków z czasów bratobójczych walk. Figura jest wysoka na trzy metry.

…Ks. Ireneusz Brach przysłał nam upomnienie o uiszczeniu zapłaty za wynajem kościoła w Col de Villefranche. Czynsz jest podniesiony, do kwoty 1800 €. W pierwszej fazie wysyłam 1000 € przepraszając, że tyle możemy w tej chwili. Do Was mam prośbę – miejcie to na uwadze przy Waszych ofiarach na tacę. Jesteśmy świadomi jak wiele dla nas znaczy każdy wypożyczany kościół, w którym możemy się spotykać aby chwalić Pana Boga.

…Po Mszy w Col de Vf. zapraszam dzieci na katechezę.