Informacje duszpasterskie na niedzielę 08.09. 2019.

…Ważne ogłoszenie dotyczące kaplicy na Garibaldi. W najbliższym czasie będzie prowadzony remont. Kaplica będzie zamknięta. Z naszą Polską Mszą przeprowadzimy się w inne miejsce. Wiedziałem o tym dawno i już wcześniej szukałem dla nas kościoła. Mamy obiecany kościoł w pobliżu pl. Garibaldi. Nazywa się St.Martin St.Augustin. Sąsiaduje z siedzibą Legii Cudzoziemskiej. Jak go znajdziemy ? Po odejściu od kaplicy na Garibaldi idziemy tak jak można zjechać samochodem, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo.

…Zapraszam rodziców na spotkanie w sprawie katechezy.
przyszła niedziela – 15.09. po Mszy Św.  w Col de Villefranche.
Chciałbym abyśmy ustalili wspólnie dzień naszej katechezy. Niedziela jest bardzo praktyczna dla rodziców, ale ten wybór ma swoje minusy.

…Pielgrzymka do Laghet jest ustalona z Siostrami na 20 października.
Przyjedzie zespół „Promyczki” na jedną noc. Będzie ich 40. Połowa to  dorośli – zespół ludowy. Zastanówmy się jak będziemy mogli ich przyjąć.

Wakacje były okazją aby ubogacić się, również duchowo. Może w waszym parafiach w Polsce spotkaliście coś ładnego, co można by przenieść i zastosować w naszej parafii w Nicei. Miejcie odwagę zaproponować. Ostatni „nabytek” wakacyjny – refren Modlitwy Wiernych

Nie ma już tygodniowego Głosu Katolickiego, ale wszystkie wiadomości ze zdjęciami i filmikami dotyczące Rodaków i Polskiej Misji Katolickiej znajdziemy w telefonie na portalu. Jego adres to;   www.polskifr.fr . Zapraszamy aby go odwiedzać.

Imieniny, o których jako Parafianie pamiętacie były dla mnie  zaskoczeniem i bardzo za to dziękuję. Kwiaty, życzenia – to dowód, że podkreślacie Boże Kapłaństwo przed osobą. Za to dziękuję i proszę o modlitwę w intencji powołań.

…W przyszłą niedzielę Msza w Monaco (15.30) na Garibaldi i Col de VF bez zmian . Garibaldi – jeszcze o 19.30

…Święta w tym tygodniu; dziś – Narodzenie N Maryi  P. czwartek – Najświętszego Imienia Maryi ( nadanie imienia), piątek – Jana Chryzostoma, sobota – podwyższenie Krzyża.