Informacje duszpasterskie na 29.09.2019

…Poświęcone tornistry i samochody będą lepiej służyły dużym i małym właścicielom, bo będą
pod opieką samego Stwórcy. Poświęcenie będzie dokonane w Villefranche po Mszy Świętej o godz. 10.00

…Ofiara, którą złożycie z okazji poświęcenia pojazdów, oraz dzisiejsza taca przeznaczona jest dla Misjonarzy. Przez naszą osobistą ofiarę będziemy mieli wkład w pracę Misjonarzy, którzy poniosą Ewangelię do ludów nie znających Pana Jezusa. Nasz grosz, wspólnie zebrany może  posłuży do nabycia samochodu, motocykla, silnika do łodzi lub osiołka. Przy pomocy takich środków dotrze tam, gdzie trzeba mówić o Panu Bogu. Będzie to również nasza zasługa.
Jako były misjonarz Afryki – mówię Wam „Bóg zapłać”.

…Nie obawiajmy się, że stracimy składając hoją ofiarę na środki transportu dla Misjonarzy. Postawię sobie pytanie; gdybym miał wypadek, to ile stracę (środki materialne, obrażenia cielesne…ja sam, rodzina, inni ). Nie wahajmy się dać na Bożą sprawę – Bóg w hojności nie da się prześcignąć).

…Gdyby ktoś dzisiaj nie był przygotowany na składkę dla Misjonarzy, może to uczynić w jedną z kolejnych niedziel, zaznaczając że jest to ofiara na Misje.

…Październik to Miesiąc Różańcowy. Maryja wiele razy przy objawieniach prosiła o odmawianie Różańca. Przez tę modlitwę możemy wyprosić bardzo wiele. W niej Matka Boża wstawia się za nami.

…Przez inne lata odmawialiśmy Różaniec w kaplicy na Garibaldi. Obecnie mogą być trudności, bo kaplica ma być remontowana. Remont miał być już w październiku, podobno się opóźni. Dokąd będzie można korzystamy z kaplicy. Informuję Was, że szukam miejsca zastępczego. Kilka razy nam odmówiono. Sprawa kaplicy dla Polaków poszła już do Ks. Biskupa. Czekam, że minie wezwie. Proszę Was o modlitwę.

…Dopóki nie będzie zmiany, zapraszam Was na Różaniec codziennie na Garibaldi na godz. 19.00. W niektóre dni może być Różaniec w połączeniu z Mszą Św. (poniedz., środa, piątek )

…Dopóki nie będzie ogłoszona zmiana miejsca Mszy sobotniej, kontynuujemy w kaplicy na Garibaldi. Przechodzimy natomiast na sezon poza-urlopowy. Msze będą o godz. 18.00 (od października – do ogłoszenia zmiany)

…Zespół dziecięcy Promyczki pomoże się nam modlić z okazji naszych Wielkich Patronów; Papieża Jana Pawła i Księdza Popiełuszki, oraz naszej dorocznej pielgrzymki do Matki Bożej w Laghet. Dołożymy starań aby odpowiednio przyjąć dzieci i księdza. Dziękuję wszystkim, którym ta sprawa nie jest obojętna.

…Zbliżamy się do wyborów. Nie można tej sprawy zaniedbać. Jest to obowiązek każdego Polaka. Dwie sprawy; Należy głosować!, na kogo głosować? Zrobię wszystko aby zagłosować, w przeciwnym wypadku mój głos będzie w ręku kogoś kto zagłosuje tak jak on będzie chciał.
Na kogo głosować ? Tylko złodziej głosuje na złodzieja

…Adres wybranej komisji: