Informacje duszpasterskie na 22.09.2019

… Błogosławieństwo pojazdów  i  tornistrów szkolnych – 29 września – Przyszła niedziela – Col de Villefranche . Rozpocznijmy z Bożą pomocą nowy etap pracy; w szkole, w domu i w miejscu pracy zawodowej.

… Katecheza; dziękuję że rodzice podeszli poważnie do tego zadania. Podziękowanie dla pań, które podjęły się nauki religii. Chcemy wybrać najlepszą formę organizowania katechezy. Spróbujmy zrobić tak, że dzieci wychodzą z Panią wtedy gdy wierni podchodzą do Komunii Św.   Te dzieci, które chcą przyjąć Komunię, podejdą pierwsze i pójdą do sali.

…Przypominam rodzicom, że mają obowiązek zadbać o to aby ich dzieci uczęszczały na lekcje religii. Jeżeli wybrali parafię francuską, trzeba dziecko w tej parafii zgłosić do katechezy i zapisać.

…… Zapraszam studentów i młodzież naszej parafii na spotkanie – w piątek (27.09) godz. 19.30 w Sali Św.Heleny; 142 av. de la Californie.

….Czuwamy nad tym aby należycie zorganizować przyjęcie „Promyczków” – dziękuję tym osobom, które zaangażowały się w tą sprawę. Przede wszystkim Pan Patryk Bednarek i Ks. Krzysztof Rudziński

….Msza Św. o spokój duszy świętej pamięci Elżbiety Zięba – przyszła niedziela – godz. 10.00

….W przyszłą niedzielę moglibyśmy usiąść pod sosenkami, jeżeli pogoda na to pozwoli.