Informacje duszpasterskie na 15.09.2019

.

…Papież >>W waszym kraju odbędzie się wkrótce wydarzenie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Módlcie się za waszą Ojczyznę, wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu – powiedział papież Franciszek zwracając się podczas audiencji generalnej do Polaków. Gdy szatan szaleje, Katolicy stają zwarci pod krzyżem, bo stąd płynie moc. Organizowana jest modlitwa, czuwania nocne, drogi krzyżowe. Z tej okazji na lotnisku pod Wrocławiem stanął 12- metrowy krzyż. Podobne akcie organizowane są w całej Polsce. Dołączmy do nich modlitwą i sercem.

…Dziś – spotkanie z rodzicami – debatujemy jak ustawić sprawę katechizacji na ten rok. (Dzień i miejsce  katechizmu, przygotowanie do Pierwszej Komunii Św., zaangażowanie rodziców)

Promyczki (dziecięcy zespół góralski)…Przyjeżdżają 19 października. Będą z nami w Laghet na naszej dorocznej pielgrzymce (20.pażdz.)  Wystąpią także w kościele St. Pierre d`Arene – w sobotę z racji naszych Świętych Rodaków – Pp. Jana Pawła i Ks. Jerzego Popiełuszki. Pomogą się nam modlić pieśnią, polskiego akcentu i wigoru doda młodzieżowa kapela góralska (klarnet, trąbka, kontrabas i dwoje skrzypiec). Postaramy się dla nich zorganizować jeden nocleg i kilka posiłków. W sprawę przyjęcia Promyczków  zaangażował się pięknie Pan Bednarek. Dziękuje panu Patrykowi i proszę innych aby dołączyli i pomogli w organizacji.

…Wybory – Odnośnie naszego głosowania poprosiłem o informacje w Lyonie. Pani Konsul przekazuje nam wiadomość, że będzie Komisja Obwodowa w Nicei. Wiadomość oficjalna będzie podana po 22 września. Na stronie internetowej Konsulatu będą podane wszystkie informacje w aplikacji „E wybory”.

…Msza sobotnia …Mieliśmy od roku obiecany kościół na Mszę sobotnią na czas remontu kaplicy na Garibaldi. Okazuje się, że to co było ustalone jest teraz nieaktualne. Inna parafia do której się zwróciłem, też nie może spełnić naszej prośby. Szukam Kościoła dla nas i modlę się, pomóżcie mi Waszą modlitwą i Waszą doradą.

… Zapraszam studentów i młodzież naszej parafii na spotkanie – w piątek 27.09 godz. 19.30 w Sali Św.Heleny; 142 av. de la Californie.

… Błogosławieństwo pojazdów  i  tornistrów szkolnych – 29 września (ostatnia niedziela miesiąca) – Col de Villefranche.

…Pielgrzymka do La Salette  – 173 rocznica objawień (w przyszłym tygodniu jestem   nieobecny w Parafii). Przed Matką Bożą obiecuje modlitwę.
…Msze na wyjeździe – Dziś i przyszła niedziela; Monaco 1530

Nasze sprawy rodzinne
– Szukamy kogoś, kto będzie w najbliższym czasie jechał do Nicei z Łodzi. Sprawa ważna.
– Jest odebrania rower (jeszcze tylko do Jutra). Rower używany ale w dobrym stanie.

…Podziękowanie bardzo serdeczne kieruje do wszystkich, którzy w ostatnim czasie okazali mi tak wiele sympatii. Modlę się aby Pan Bóg wynagrodził Waszą życzliwość, której wyrazem były kwiaty i inne skonkretyzowane gesty.