Informacje duszpasterskie na 06.10.2019

…Ojciec Święty ustanowił nowe święto; III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. …„aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima (Jerome)  – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego.

…Msza sobotnia na Garibaldi – godz. 1800. Powracamy do porządku zwykłego dopóki Kaplica będzie do naszej dyspozycji (przygotowywany jest remont)

…Kaplica na Garibaldi – odmawiamy Różaniec. Godz. 1900   – codziennie (poza niedzielą)  Ponadto; poniedziałek, środa, piątek – Msza Św. godz. 1830­­.  W ten sposób w miesiącu październiku chcemy oddać cześć Matce Bożej.

… Zachęcam jak najserdeczniej do odmawiania Różańca. Niech czas i wysiłek poświęcony na drogę do kaplicy, będzie dodatkiem do naszej modlitwy. Niech obrazek z obozu zagłady zaprosi nas do odmawiania Różańca;

Więźniowie Hiszpanie pracujący w grupie roboczej obróbki kamienia wykonali w 1943 r. kostki granitowe wielkości 1 cm3. Każda kostka posiada wywiercony otwór, w którym złożono prochy zamordowanych i spalonych w krematoriach więźniów-kolegów. Następnie kostki te zagipsowano i pomalowano na czarny kolor z białymi kropkami, imitującymi kostki do gry. Tak powstała pierwsza część różańca. Drugą zaś w podobny sposób wykonano z kawałka drewna odłamanego z obozowej szubienicy, w nich umieszczono również prochy więźniów spalonych w krematorium. W 1944 r. po załamaniu się frontu wschodniego i odwrocie wojsk niemieckich postanowiono wykonać trzecią część różańca wykorzystując do tego kawałek plastikowej szyby zestrzelonego samolotu amerykańskiego i umieszczając w kostkach prochy bestialsko zamordowanych żołnierzy lotników niosących wolność więźniom. Więźniowie wierni ślubom, z zebranych i ocalałych kostek granitowych złożyli pierwszą część radosną różańca. Wykonano nowe ziarnka różańca ze srebra, w których umieszczono kostki — urny. Udając grę w kości – odmawiali wspólnie Różaniec. Inaczej przyłapani na modlitwie – mogli być skatowani na śmierć.

…Data Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii – w przyszłym roku – ostatnia niedziela maja.

…Podziękowanie dla naszych dwóch Pań Agnieszek, które podjęły się prowadzenia katechezy. Dziękujemy za Wasz trud. Dzieci są bardzo zadowolone.

…W kontekście przyjmowania grupy Promyczków – podziękowanie  dla Pana Konsula Forkasiewicza, Pana Bednarka i Ks. Rudzińskiego. Dzieci będą spały w Caros. Już mają zapewnioną kolację w sobotę. Do nas należy abyśmy pomyśleli o innych posiłkach. Proszę naszych parafian abyśmy się w to włączyli.

…20 października – nasza pielgrzymka do Matki Bożej. Nie ma Mszy Św. w Col de Vf. , ani w Monaco. Dokładamy starań aby być w Laghet. Modlimy się razem, pomagają nam Promyczki –śpiewają, tańczą i grają. Piknikujemy w dużej Sali. Pan Bogdan obiecał, że będzie na posterunku przy grylu. Proszę aby panowie mu pomogli.

… 19 Paźdź. nie ma Rożanca na Garibaldi. Idziemy do kościoła St. Pier d`Arene. Msza Św. Celebrowana przez Ks. Rudzińskiego. Uroczystość Św. Jana Pawła i Bł. Ks. Jerzego. – nir może zabraknąć Polaków. Po Mszy koncertują Promyczki.

… Przypominam – WYBORY w przyszłą niedzielę. Wcześniej należy się wpisać. Podaję sposób;  telefon; +33 4 78 93 14 85 ,  przez maila; [email protected]

… Kardynał Stefan Wyszyński będzie ogłoszony błogosławionym. Kardynał Nycz powiedział; chciałbym, aby to była Warszawa i plac Piłsudskiego;

…„Śmierć tylu niewinnych ciąży na nas” – powiedziały Niemieckie zakonnice, które modlą się za ofiary wojny i proszą o przebaczenie

…Polska Misja Katolicka organizuje Kongres Rodzin, który odbędzie się w dniach 26 – 27 października 2019 r. w domu PMK w La Ferté-sous-Jouarre. Kongres objęty jest patronatem Ks. Biskupa Lechowicza i Rektora PMK Ks. Brzysia.

…Lena Loliszwili – to osoba, która ma niezwykłe własności, aby leczyć. Jest Gruzinką. Ma kontakt z Kościołem Prawosławnym. Wygląda na to, że ten dar otrzymała od Pana Boga.   Za leczenie nie pobiera opłaty. Pozostaje przez kilka dni w Nicei. Kontakt ; 0 783 432